BAGĖTI E BUJQĖSIJA (ALBANIAN)
ebook

BAGĖTI E BUJQĖSIJA (ALBANIAN)

Editorial:
ONAIR.BOOKS
ISBN:
9783961125456
Formato:
Epublication content package
DRM
Si

Vepra Bagėti e Bujqėsi nga letrarėt merret si njė ndėr veprat mė tė arritura tė autorit dhe njohėrit dhe tė kohės sė Rilindjes shqiptare. Nė tė trajtohen dy tema : ajo e Bagėtisė dhe e Bujqėsisė. Nė pjesėn e parė paraqitet jeta barishtore bukuritė e tufės sė dhenvė.Pjesa e dytė ka si temė Bujqėsisė qė realizohet pėrmes bujkut, fushave pjellore, bamirsis sė tyre, pemėt e maėdha dhe pėr natyren qe e pasuron atė vend